PAYLAŞ

Wall Street Journal‘ın haberine göre Çin’in teknoloji devi Tencent firması Supercell firmasının büyük çoğunluğu almayı planlıyor. Görüşmelerin henüz ilk aşamada olduğunu belirten WSJ farklı sonuçlarında ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.

Tencent‘in bu plandaki ilk muhatabı yaklaşık bir yıl önce Supercell‘deki hisse oranını %73’e yükselten Softbank olacak. İki taraftan şu ana kadar henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Son zamanlarda özellikle mobil oyun ve reklamcılık alanına yatırım yapan Tencent anlaşılan Clash of Clans, Hay Day ve Clash Royale gibi popüler oyunların geliştiricisini de alarak bu yatırımlarını sürdürmek istiyor.

Tencent firması 2015 yılında Miniclip’i satın almış ve ayrıca Glu Mobile‘in %15 hissesine ve League of Legends geliştiricisi Riot Games‘in tamamına sahip bulunmakta.

Supercell firması ile Tencent‘in en büyük rakibi olan Alibaba‘nın da ilgilendiği dedikodularıda dolaşmakta. Her iki şirkette Supercell‘in mobil tarafındaki etkinliğini ve Avrupa ve Amerika kıtalarında sahip oldukları kullanıcı tabanından faydalanabilmeyi arzuluyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın