PAYLAŞ

Five Nights At Freddy Bir indie yani bağımsız yapımcılı bir oyundur. Büyük bir stüdyo değilde küçük bir ofis yapımı diyelim. Yılın en korkunç oyunu seçilmeyi sonuna kadar hak ettiğini belirtmem lazım.

Oyunda hikaye bir pizzacı da çocukları eğlendirmek için olan robotların geceleri biraz (!) agresifleşmesi ve insan aramaya başlaması. Pizzacı da 5 çocuk kaybolur ve çocukların cesetleri bu robotlara yerleştirilir. Robotların içine giren ruhlar katili aramak için geceleri gezintiye çıkarlar. Robotların isimleri şöyledir:

-Chica The Chicken

-Bonnie The Bunny

-Foxy The Fox

-Freddy Fazbear

-Golden Freddy

Pizzacı da 5 çocuk öldürülmesine rağmen 4 tane robot saldırmaktadır. 5. çocuk Golden Freddy’nin içine sıkıştırılmıştır. Eğer Golden Freddy’i ofisin içinde görürseniz ekranda yüzü belirir ve oyun çöker. Oyunun çok enteresan bölümleri var. Gizemli kısımları hikaye işleyişi gerçekten on numara. İnsan korkmadan edemiyor doğrusu. Aralarında en sinsi Foxy. Foxy 1987 yılın kendisine yaklaşan bir çocuğu alnından ısırarak koparmıştır. Bu yüzden çenesi yamuk haldedir. Bu olay yüzünden kullanıma kapatılmıştır. Geceleri yerinden çıkıp yanımıza gelir. Sorry out of order yazılı tabelada eğer “İts Me” yazıyorsa bilin ki Foxy size doğru koşuyordur. Bu durumda başka bir kameraya bakmadan kamerayı indirip sol kapıyı kapatmalıyız. Hemen ardından CAM2’ye bakmalıyız. Foxy bize doğru koşucaktır. Kapıyı bir kaç kere yumruklayıp gider. Ardından kapıyı açabilirsiniz.

Gerçekten harika bir yapım olan Five Nights At Freddy hakkında söylenenleri çok büyük bir ölçüde hak ediyor. Bugün tırsa tırsa çektiği video yarın aksam yayında olacak izlemeyi unutmayın. İyi günler.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın