PAYLAŞ

Battlefield 1 adlı oyunun 1. Dünya savaşını konu alacak olduğu öğrenildikten sonra herkeste Osmanlı İmparatorluğu’nun olup olmayacağı merakı vardı.

Önce Çanakkale görsellerinin ve haritasının oyunda yer alması ile kesinleşen Osmanlı İmparatorluğu’nun varlığı son haber ile iyice kesinleşti.

Osmanlı İmparatorluğu’nu sadece görmek ile kalmayacağız, çoklu oyuncu modunda oynayabileceğiz de. Oyunun resmi twitter hesabında açıklanan bu haberde çoklu oyuncu modunda yer alacak ülkelerin hangileri olduğu açıklandı.

Açıklamaya göre çoklu oyuncu modunda İngiltere, Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, İtalya, Osmanlı İmparatorluğu ve Amerika Birleşik Devletleri‘ni oynayabileceğiz. Açıklanan ülkelerde Amerika Birleşik Devletleri’ne torpil geçilmiş gibi çünkü ondan daha çok kayıp veren ve savaşan ülkeler Fransa ve Rusya oynanabilir ülkeler kapsamında bulunmamakta.

Battlefield 1 - Anzak Koyu
Battlefield 1 – Anzak Koyu

Oyunda Osmanlı İmparatorluğu’nun nasıl bulunacağı, hangi cephelerde oynayabileceğimiz henüz belli değil. Şu ana kadar sadece Anzak Koyu‘nun bir harita olarak oyunda bulunduğunu biliyoruz. Bakalım çoklu oyuncu modunda Osmanlı nasıl görünecek?

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın